Norway Grant

INOVATĪVA POLIMĒRU EMULSIJU IZSTRĀDE LAKU UN KRĀSU RAŽOŠANAI AR SAMAZINĀTU CO2 EMISIJU

Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai!
Projekta rezultātā kompanija BIOLARS plāno izstrādāt inovatīvas alkīda eko emulsijas un uz to bāzes izveidot gatavu eko laku un krāsu materiālu ar būtiski samazinātiem CO2 emisijas rādītājiem. Ekonomiskais potenciāls ir ne tikai gatavām krāsām un lakām, bet arī pašam alkīda emulsijām kā pusfabrikātiem, piedāvājot tos krāsu un laku ražotājiem ES tirgū.

Tiek plānots, ka pēc projekta realizācijas vismaz viens no lielākajiem BIOLARS sortimenta produktiem tiks aizstāts ar eko tehnoloģijām šādos gatavo krāsu un laku tipos (universālās krāsas DIY (Do It Yourself) segmentā, pretkorozijas grunts metālam). Salīdzinot ar tirgū visplašāk pieejamajām akrila un akrila-stirola dispersijām, kuras iegūst, pamatojoties uz sintētiskiem monomēriem, alkīda emulsiju ražošanā tiek izmantotas augu izcelsmes izejvielas (augu eļļas). Alkīda polimēri ir termoreaktīvi materiāli, kas veido trīs dimensiju struktūru, palielina pārklājuma cietību, saķeri, ūdens un ķīmisko izturību.

Ņemot vērā BIOLARS intelektuālo īpašumtiesību aizsardzības stratēģiju, šīs jaunās produktu grupas intelektuālās tiesības uzņēmums aizsargās, sākotnēji reģistrējot jaunu preču zīmi Baltija valstīs, kuras darbības diapazons ar laiku tiks paplašināts arī citu valstu eksporta tirgos.

Projekta nosaukums
Inovatīva polimēru emulsiju izstrāde laku un krāsu ražošanai ar samazinātu CO2 emisiju

Projekta numurs
NAGS1-IES-2021/3

atbalsta apjoms
Kopējās attiecināmās izmaksas - 113 309.93€
Grantu finansējums - 67 419.41€
Valsts līdzfinansējums - 11 897.54€

projekta īstenošanas laiks
Projekta sākums - 06.10.2022
Projekta beigas - 30.04.2024